Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kanarske ostrovy Fuerteventura

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Kanarske ostrovy Fuerteventura
 
Titulek: Kanarske ostrovy Fuerteventura
Datum vložení: 31.3.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Fuerteventura:
Ostrov dlouhých panenských pláží je nejsušším a největrnějším ostrovem s nejmenší hustotou obyvatelstva. Vzhledem k nedostatku vláhy se voda musí dovážet z pevniny. Jediný významný zdroj příjmů spočívá v turistice. Turisty lákají rozlehlé pláže s tmavým vulkanickým i světlým pouštním pískem, hory ve vnitrozemí i křišťálově čisté moře.
Nejkrásnějším městem ostrova je Betancuria, původně hl. město, založené již v r.1404. Město bylo vyhlášeno historickým kulturním centrem zejména díky katedrále, která se přestavovala více než 100 let a jejíž stavba byla ovlivněna hned několika architektonickými styly.
Na severu ostrova leží El Jable, chráněná přírodní oblast s pouštními dunami na ploše 20 km2 se vzácnými endemickými rostlinami. Celá oblast je považována za unikátní ekosystém.

Hodnocení: (hodnotilo 14 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info