Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Mladějovské Hradisko

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Mladějovské Hradisko
 
Titulek: Mladějovské Hradisko
Datum vložení: 22.5.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vrch Mladějovslé hradisko (591 metrů součást Hřebečského hřbetu ) bychom našli na půl cesty mezi Lanškrounem a svitavami. Historie je spjatá s existencí staroslovanského hradiště a po sléze středověkého hradu .Na sklonku 13 a 14 století kraj trpěl pod nájezdy loupeživých rytířů a pořádek obnovliy až trestné výpravy,které vyslal český král.Sídla svévolných pánů při nich byla srovnána se zemí.Do součastnosti se tak z hrásku zachovaly jen hradbové vyvíšeniny a sotva patrné staveb v terénu.Kromě těchto pozůstatků nalezneme na Mladějovském hradisku dřevěnou trámovou výhlídkovou věž a krytý přístřešek pro turisty.Ačkoliv věž slouží zároveŇ jako klasický myslivecký posed(a podobu jej velmi připominá),nabízí návštěvníkům z výšky cca 5 metrů velmi dáleké výhledy(například pohoří Jeseníky,Orlicke hory).Věž byla vybudována v roce 2004.Výstup je možný od obce Helvíkov(po červené turistické značce)nebo z Mladějova na Moravě(žlutá pak zelená turistická značka).

Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info