Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Subtropické podnebné pásmo

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Subtropické podnebné pásmo
 
Titulek: Subtropické podnebné pásmo
Datum vložení: 5.2.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Subtropické podnebné pásmo (subtropy)
Na severní polokouli leží subtropy mezi 30° a 45° s.š. (severní šířky) u obratníku Raka, na jižní polokouli leží subtropy mezi obratníkem Kozoroha a 40° j.š (jižní šířky).
Subtropy jsou oblasti se subtropickým podnebím. Teplejší část roku je suchá (léto), chladnější část roku je vlhká (zima). Subtropy mohou být považovány za přechod mezi tropickým podnebným pásem a mírným podnebným pásem.
Klima subtropických oblastí:
- pevninské (kontinentální)
- mořské (maritimní)
- západních břehů pevnin (středomořské)
- východních břehů pevnin (monzunové ).
Subtropy se vyskytují v oblasti okolo Středozemního moře, jihovýchodní Asie, v teplém přímořském podnebí středního a jižního Japonska a v Americe na Floridě a na pobřeží Mexického zálivu.
Vegetace: vždy zelené tvrdolisté keře, střídavě vlhké lesy subtropů, rostliny polopouští Pěstují se např. : vinná réva, bavlníky, olivy, pomeranče a jiné citrusy, tabák, aromatické rostliny a koření.
Živočichové např.: daněk, ovce, muflon, šakal, plazi, klokan, z ptáků racek

Hodnocení: (hodnotilo 566 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info