Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

o střední Evropě

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > o střední Evropě
 
Titulek: o střední Evropě
Datum vložení: 21.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Střední Evropa je částí Evropy ležící mezi východní a západní Evropou, kterou většinou rozumíme Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko a Slovinsko, označované někdy také jako středovýchodní Evropa. V širším kontextu do střední Evropy řadíme ještě Německo, Rakousko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko. Do Evropské unie vstoupilo 7 států střední Evropy. Prvním se stalo Německo r.1952, poté Rakousko r.1993 a ve stejném roce 2004 přistoupilo ještě Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko a Slovinsko. Švýcarsko a Lichtenštejnsko nevstoupilo.
Polsko - rozlohou největší stát ve střední Evropě. Jeho rozloha je 313 000 km2. 98% z polska jsou Poláci, dále pak Ukrajinci a Bělorusové. Velký počet obyvatelstva jsou katolíci. Polsko je průmyslově-zemědělský stát. Těží se tu černé a hnědé uhlí, ropa aČesko - rozloha je 78 800km2. Hlavním městem je Praha. Hlavou státu je prezident. Z toho 80% všech obyvatel žije ve městech. Měna je česká koruna.Slovensko - vnitrozemský stát s převládajícím kontinentálním klimatem. Hlavním městem je Bratislava. Historie je velmi bohatá. Dominantou největšího slovenského města je Bratislavský hrad obklopen zelení. V hlavním městě vede petrochemie. Slovensko se řadí na 4.místo užívání jaderné energie ve světě.Německo - rozloha státu je 360 000km2. Vysoce vyspělý průmyslový stát s velkými zásobami nerostných surovin. V Německu je poměrně vysoká nezaměstnanost způsobená přílivem osob ze zahraničí. Počet obyvatel je 82mil. Měna Německa je EURO.
Rakousko - je středoevropský stát s rozlohou 83 900km2. V Rakousku se každoročně konají významné kulturní akce, mezi ně patří i Mozartův den v Salcburku. V únoru jdou zajímavé masopustní průvody v celém Rakousku.

Hodnocení: (hodnotilo 8 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info