Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Francouzská Polynésie

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Francouzská Polynésie
 
Titulek: Francouzská Polynésie
Datum vložení: 22.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Poloha:
Francouzská Polynésie je francouzské zámořské území, skládající se asi ze 130 ostrovů ve střední a jižní části Tichého oceánu, přibližně v polovině cesty mezi Austrálií a Jižní Amerikou. Jejich celková rozloha je 4 167 kilometrů čtverečních, jsou však rozesety v oceánu na ploše větší než 4 miliony kilometrů čtverečních.
Přírodní podmínky:
Sopečné ostrovy mají rozeklané horské vrcholy porostlé bujným rostlinstvem, zatímco ploché korálové ostrovy vytvářejí typické prtence (atoly) s písečnými lagunami.
Obyvatelstvo:
Okolo 80 procent obyvatel jsou Polynésané, většina z nich jsou křesťané, kteří hovoří tahitsky, ačkoliv oficiálním jazykem je francouzština. Domorodci jsou vyhlášení svojí krásou a břišními tanci tamure. Dalších deset procent obyvatel jsou Francouzi a sedm procent tvoří potomci Číňanů, přivezených na ostrovy v letech 1865 – 1866 britským majitelem plantáží. Prvními Evropany, kteří dosáhli ostrovů, byli španělští conquistadoři z Peru. Objevení ostrova však drželi v tajnosti, aby sem nepřilákali další evropské mocnosti.
Hospodářství:
V roce 1966 byla zastavena těžba fosfátů, ale z ostrovů se nadále vyváží kopra, kokosový olej (kokosové palmy rostou v nížinných částech většinu ostrovů a na atolech), chovají se perlorodky (vyvážejí se perly a jejich lastury) a pěstuje se vanilka a citrusy. Avšak nejvíce peněz se získává z turistiky. Lidé sem cestují hlavně kvůli krásné přírodě, plážím a velmi teplému a příznivému počasí.

Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info