Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Haiti

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Haiti
 
Titulek: Haiti
Datum vložení: 30.11.2021

 

squareVClanku:
id='square-ir'
HaitiPlný název Republika Haitihl. Port-au-PrincePoloprezidentská republikaLeží v západní části ostrova Hispaniola v karibském mořiTropické podnebíVznik 1.1.1984Úřední jazyky haitská kreolština a francouzštinaNejchudší země amerického kontinentuMěna haitský gourdePrůmyslPěstuje se - káva, čirok, mango, cukrová třtina, rýže, kukuřice, proso, tropické ovoce, kakao a vzácná tropická dřevaRybolovChov skotu a prasatTěžba bauxitu, vápence a mramoruPrůmysl zpracovává (cukr, mouka)Rozvoj nových odvětví (cementářství, elektrotechnika, hračky)Cestovní ruch stanuje (špatná pověst - kriminalita, higiena)ObyvatelstvoPřibližný počet obyvatel 11,4 mil.95% obyvatelstva jsou černoši5% mulati a ostatníNáboženstvíŘímští katolíci, protestanti, ateisté...54,7% Římští katolíci28,5% Protestanti2,1% praktikuje voodoo (vúdú) - náboženství černošského obyvatelstva,4,6% vyznává ostatní náboženství10,1 je bez vyznáníHodnocení: (hodnotilo 424 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info