Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jan

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Ostatní > Jan
 
Titulek: Jan
Datum vložení: 28.10.2007
Referát vložil: Milan 71

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jan je druhé nejčetnější české křestní jméno, v posledních několika letech je to nejčastější české mužské jméno novorozenců. Pochází z hebrejštiny, kde יוחנן jóchanán znamená „Hospodin je milostivý“. V češtině se často setkáváme s označením Honza, což pochází z německého Hans. Jméno Jan je velmi populární mezi papeži, nosilo je 23 z nich, plus 2 vzdoropapežové. Mimo to dva papežové přijali jméno Jan Pavel I. a Jan Pavel II.

Jan:
- Mužské jméno
- Svátek: 24. června
- Původ: hebrejský
- Četnost v ČR: 294267
- Pořadí podle četnosti: 2.
- Podle údajů z roku: 2006
- Četnost jmen a příjmení na webu MV ČR

Statistické údaje:
Následující tabulka uvádí četnost jména v Česku a pořadí mezi mužskými jmény ve srovnání dvou roků, pro které jsou dostupné údaje MV ČR - lze z ní tedy vysledovat trend v užívání tohoto jména:

Rok Četnost Pořadí
1999 294517 3.
2002 293121 3.
2006 294267 2.

Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info