Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

INTERNETOVÉ ZDROJE K HOSPODÁŘSKÝM DĚJINÁM

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Ostatní > INTERNETOVÉ ZDROJE K HOSPODÁŘSKÝM DĚJINÁM
 
Titulek: INTERNETOVÉ ZDROJE K HOSPODÁŘSKÝM DĚJINÁM
Datum vložení: 29.3.2008
Referát vložil: MByrtus

 

squareVClanku:
id='square-ir'
STELLNER, František, POLÁČEK, Jaroslav a kol., Internet nejen pro historiky, Praha 2003

http://eso.vse.cz/~sklenak/pcvse/index.php (Databáze publikační činnosti učitelů Vysoké školy ekonomické v Praze.)
http://nb.vse.cz/khd/ (Webové stránky Katedry hospodářských dějin Fakulty národohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze.)

http://hsozkult.geschichte.hu-berlin.de/ (Na Humboldtově univerzitě v Berlíně vznikl internetový portál H-Soz-u-Kult - Kommunikation und Fachinformation für die Geschichtswissenschaften, který zveřejňuje recenze na historická díla a sborníky, rešerše německých, britských, amerických a francouzských historických časopisů. Informuje o konferencích, workshopech a seminářích, které se pořádají na evropském nebo americkém kontinentě. Také se snaží přispívat do diskuse o současných metodologických otázkách historické vědy.)
http://www.busman.qmw.ac.uk/abh/bhlinks.htm (Na webu Business History Links britské Association of Business Historians nalezneme kromě jiného i stránky s pečlivě okomentovanými odkazy na instituce zabývající se hospodářskými dějinami. První sekce patří archivům, další poskytuje přehled převážně britských cen a grantů určených historikům zaměřujícím se na hospodářské a sociální dějiny. Další sekce odkazuje na různé asociace a výzkumná střediska. Alternativní umístění Business History Links na adrese http://www.rdg.ac.uk/CIBH/links.html je doplněno o některé další odkazy, např. na významná odborná periodika.)
http://www.erlangerhistorikerseite.de/ (Portál německé Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg určený především studentům historie a historikům. K užitečným stránkám vede hlavně tato trojice odkazů v menu vpravo nahoře: 1. VL-Geschichte Virtual Library Geschichte, která je součástí projektů Virtual Library Deutschland a Virtual Library History, shromažďuje, třídí a publikuje odkazy na kvalitní internetové zdroje a stránky týkající se především německé historie. Zde lze nalézt velmi podrobný průvodce po internetových stránkách knihoven na celém světě. 2. Zeitschriftenfreihandmagazin - v anglické mutaci Magazine Stacks - poskytuje unikátní stále doplňovaný seznam několika set nejvýznamnějších evropských a amerických historických periodik včetně kompletních obsahů jednotlivých ročníků; 3. Quellen odkazují na prameny k německým dějinám publikovaným na internetu.)
http://www.euroarchiveguide.org (Údaje zveřejněné na této adrese jsou výsledkem spolupráce na Internetu European Association for banking History a Society for European Business History.)
http://www.historiker.de (Německá webová stránka Nachrichtendienst für Historiker přináší anotace nových knih, webových stránek, výstav, konferencí, kongresů a rešerše německého, francouzského a britského denního tisku.)
http://www.neha.nl/w3vl/ (Webové stránky WWW Virtual Library The Economic and Business History připravuje amsterdamský Netherlands Economic History Archive. Obsahuje řadu odkazů na webové stránky, studie, časopisy, archivy, knihovny, konference.)
http://www.uni-bielefeld.de/geschichte/ak_agrargeschichte/start2.htm (Web německé Arbeitskreis Agrargeschichte zabývající se dějinami zemědělství s přesahem do archeologie, historické geografie, sociologie a dalších příbuzných oborů. Nalezneme zde krátké zprávy a aktuality z oboru, přehled dosud vydaných půlročních „Newsletters“ i s obsahy, rozsáhlé recenze odborných publikací vydaných v posledních šesti letech. Užitečná je i stránka s množstvím odkazů na muzea, archivy, časopisy a další internetové zdroje především k dějinám zemědělství.)
http://www.worldhistorycompass.com (World History Compass. Zde nalezneme databázi komentovaných odkazů na stránky zabývající se historií. Navíc jsou vyčleněna některá témata jako letectví, lékařství, vojenství, námořnictví, věda a technika, archivy, knihovny a muzea.)

Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info