Cena e..." />
Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Máte účty za elektřinu pod kontrolou?

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Ostatní > Máte účty za elektřinu pod kontrolou?
 
Titulek: Máte účty za elektřinu pod kontrolou?
Datum vložení: 5.10.2021

 

squareVClanku:
id='square-ir'

Máte účty za elektřinu pod kontrolou?

Cena elektřiny strmě roste, a tak se stále více spotřebitelů

zajímá o to, jak udržet celkové výdaje na uzdě. Sepsali jsme pro vás základní

přehled toho, co můžete v této době pro snížení výdajů udělat.

Podívejte se na nabídky jiných dodavatelů

I v době, kdy elektřinu výrazně zdražují všichni hráči na trhu, může být výhodné provést změnu dodavatele. Pokud odebíráte elektřinu od svého dodavatele již mnoho let, může být vaše cena elektřiny mírně nadhodnocena proti běžné tržní ceně. Zkuste si tedy vyžádat nezávazné kalkulace od konkurenčních firem, případně se zeptejte svého současného dodavatele, zda by pro vás neměl výhodnější tarif.

Topíte elektřinou? Zkuste alternativní způsoby

Pokud vytápíte elektricky například jen podlahy a žebříčky v koupelně, nejjednodušším řešením je obětovat trochu komfortu a topení nepoužívat. Pokud ale elektřinou vytápíte celý dům či byt, může být výhodné porozhlédnout se po alternativách. Vytápění elektřinou samo o sobě patří mezi nákladnější položky, když navíc cena elektřiny výrazně roste, může představovat neúnosnou finanční zátěž.
Zkuste zvážit vytápění kotlem na plyn či pelety. I investice do nového kotle a rekonstrukce bytu či domu může být v konečném důsledku dlouhodobě výhodná.

I nabíječka bez spotřebiče odebírá elektřinu

Máte po celém domě do zásuvek zapojené nabíječky na telefon a počítač? Tyto nabíječky odebírají určité množství energie i ve chvíli, kdy nejsou připojeny k přístroji. Sice jde o minimální množství, ale při větším počtu zařízení to za rok přece jen určitou částku udělá. Doporučujeme tedy ze zásuvky vytahovat vše, co v ní být zrovna nemusí.
Totéž platí o dalších spotřebičích, které přecházejí do tzv. stand-by režimu. Typicky jde o televizi, která po vypnutí ovladačem zůstává v pohotovostním režimu (aby pak šla ovladačem opět zapnout). Chcete-li mít nulovou spotřebu, vypínejte televizi přímo tlačítkem na zařízení.

Solární elektřina může být výhodnou volbou


Zdražování elektřiny zvýhodní elektřinu vyrobenou fotovoltaickými panely. Ať už je využijete pro ohřev bazénu, či pro spotřebu v domácnosti, brzy se tyto panely pravděpodobně stanou ještě atraktivnější alternativou než dříve. Neváhejte a objednejte si panely ihned, lze předpokládat, že čekací lhůty na jejich instalaci se budou brzy prodlužovat.
Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info