Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Gimp

Titulek: Gimp
Datum vložení: 14.2.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
GIMP
Neboli GNU (Image Manipulation Program), tento program se zabývá úpravou vektorové grafiky většinou se jedná o úpravu fotografií, tvorbu webového rozhraní a podobné účely. Má také velice rozšířené Rastrové nástroje, ale obsahuje také nějaké Vektorové funkce, které můžeme využít při práci s Rastrovou grafikou (cesty, písma atd.). Tento program je dostupný zdarma pod licencí GPL. Gimp používá samostatná okna pro své jednotlivé dialogy a otevřené obrázky. Okna můžeme seskupit do tzv. Doků. Potíže mají především uživatelé systému Windows, kde většinou není možné aplikaci vyčlenit samostatnou pracovní plochou. Mezi nevýhodu toho programu patří určitě podpora barevných hloubek vyšších než 8 bitů na kanál, tento program má velkou neschopnost v práci s barevným rozhraním CMYK a absenci v některých pokročilých funkcích pro práci s vrstvami (efekty). Mezi bezesporu velkou výhodu patří jeho dostupnost, velká možnost konfigurace a určitě také podpora velkého rozhraní jazyků a to včetně češtiny a slovenštiny.

–Gimp podporuje celou řadu funkcí pro úpravu grafiky, mimo jiné:
– široká škála nástrojů (štětec, tužka, pero, guma, razítko a další)
– práce s kanály, vrstvami a cestami.
– Grafické filtry.
– Dodatečné zásuvné moduly.
– Práce s grafikou RGB
– má také podporu většiny Rastrových formátů: PNG, JPG, GIF atd.

Gimp je také velmi kvalitní alternativa k profesionálnímu programu Adobe Photoshop. Na tento program je opravdu hodně platforem, včetně Microsoft Windows a GNU/Linux. Závěrem bych chtěl říci, že Gimp je profesionální program pro tvorbu Rastrové grafiky se všemi možnostmi, které nabízí konkurence.Hodnocení: (hodnotilo 47 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info