Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Operační paměti

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Počítače / Informatika > Operační paměti
 
Titulek: Operační paměti
Datum vložení: 14.2.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
DDR SDRAM: (double-data-rate synchronous dynamic random acces memory)
・ Může dosáhnout většího výkonu nez jeho předchozí typ SDRAM tím, umí přenášet data na obou koncích hodinového signálu. Tato možnost zvyšuje výkon téměř dvakrát a to bez nutnosti zvyšování frekvence sběrnice. Pro tuto paměť patří označení DDR1. Paměti DDR jsou napájeny napětím 2,5 V, nebo 2,6 V. V dnešní době se jedná a velice používanou a levnou specifikaci. Paměť přenáší dva bity, přičemž jeden se přenáší při vzestupné a druhy při sestupné hraně signálu.

DDR2 SDRAM:(double-date-rate 2)
・ Je nástupcem již jednou zmiňované DDR SDRAM. Využívá se pro vysokorychlostní ukládání pracovních dat. Rozdíl mezi DDR a DDR2, je v tom že sběrnice, kterou DDR2 paměťové moduly používá je taktována na dvojnásobnou rychlost paměťové buňky. DDR2, tedy může pracovat na dvojnásobnou rychlost než DDR.

DDR3 SDRAM:(double-data-rate 3)
・ Nástupce operační paměti DDR2. DDR3 má nižší spotřebu, snížení napětí až na (1,5V). Počet pinů je stejný, jako u DDR2 a to (240 pinů), ale musím podotknout, že paměti sou navzájem nekompatibilní. Nevýhodou sou určitě vyšší latence oproti DDR2. DDR3 moduly mohou přenášet data rychlostí 800-1600 MHz.Hodnocení: (hodnotilo 17 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info