Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dějiny a vývoj počítačů

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Počítače / Informatika > Dějiny a vývoj počítačů
 
Titulek: Dějiny a vývoj počítačů
Datum vložení: 16.11.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Dějiny a vývoj počítačů

Základem počítače je technologie založená na dvojkové soustavě, kterou již 3000 let př. n. l. objevil čínský císař. Nejdříve se počítače vyvíjely jako velmi obrovské a těžké stroje, které se v 2. světové válce uplatňovaly hlavně jako šifrovací nebo dešifrovací stroj. Teprve v roce 1940 mohli mít pracovníci monitory a klávesnice u sebe v kanceláři a nemuseli za počítačem chodit do jeho místnosti. V roce 1943 byl dokončen počítač Mark 1, který měl čtvrt milionů dílů a vážil 30 tun. V roce 1948 už mají počítače své instrukce uložené v operační paměti. Tento okamžik se považuje za pravý vývoj PC-osobních počítačů. První disketovou mechaniku vynalezla firma IBM v roce 1967. V roce 1969 firma Intel zahájila výrobu operační paměti-RAM, která měla kapcitu 1 kb. O rok později se začíná vyrábět první mikroprocesor s rychlostí 60 000 operací za sekundu. Poté zakládají Bill Gates a Paul Allen firmu Microsoft. Poté se stávají počítače dostupnější, vývoj pokračuje výrobou procesoru Pentium od firmi Intel. V roce 1995 Microsoft vydává operační systém Windows 95, což napomohlo rychlému vývoji internetu. Dále následují operační systémy windows 98, 2000, XP, Vista a nejnovější windows 7. Svůj vývoj ukončil na dosavadní úrovni i operační systém MAC OS X od firmy Apple.
V posledních letech probíhá vývoj HW i SW velmi rychle. Vyvíjejí se stále rychlejší procesory, objemnější a rychlejší paměti. Dnešní zapisovací média, např. USB nebo pam. karty pomalu nahrazují CD a DVD. Velmi rychle se rozvíjí i bezdrátové technologie, jak pro bezdrátové připojení klávesnice, myši a ostatních zařízení, tak i bezdrátové šíření internetu.
Velmi rychlého vývoje dosáhly i počítačové programy na zpracování hudby, fotografií a videa. Právě zde se velmi dobře osvědčil systém od firmy Apple a tyto počítače se začínají prosazovat ve větší míře i v Evropě.Hodnocení: (hodnotilo 59 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info