Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Další operační systémy

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Počítače / Informatika > Další operační systémy
 
Titulek: Další operační systémy
Datum vložení: 21.3.2014

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Další operační systémy
Mac OS
Původní operační systém pro počítače firmy Apple. Ten se používal od roku 1984 do začátku 21. století. Náhradou se stal Mac OS X. Od roku 2012 se nazývá OS X.

Linux
Je šířen v podobě, která se snadno nainstaluje a jedná se o volně šiřitelný software,takže se možné ho volně používat i kopírovat a sdílet na rozdíl od Microsoft Windows nebo Mac OS X,které jsou placené. Název je odvozen ze jména tvůrce Linuse Torvaldse. Jádro umožňuje spouštět více programů najednou. V současné době je označením Linux myšleno nejen jádro operačního systému, ale zahrnuje do něj taky veškeré programové vybavení (software). Jádro Linuxu je ve vývoji od roku 1991.

Android
Vznikl hlavně pro mobilní zařízení jako jsou chytré telefony,navigace nebo tablety. Zahrnuje v sobě operační systém (založený na jádru Linux). Společnost Android Inc. byla založena v Kalifornii v říjnu 2003. Od roku 2005 patří Googlu.iOS
Je mobilní operační systém vytvořená společností Apple. Původně byl pouze pro iPhone, později se začal používat na dalších mobilních zařízeních Applu. iOS je odlehčenou verzí Mac OS X.Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info