Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kniha - přítel člověka (úvaha)

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Kniha - přítel člověka (úvaha)
 
Titulek: Kniha - přítel člověka (úvaha)
Datum vložení: 20.2.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V dnešní uspěchané době plné technických vymožeností se podle mě není ani čemu divit. Kdo by taky četl knihu, když si může pustit televizi, zapnout internet nebo poslechnout poslední hit v rádiu. Myslím, že většina z nás už zapomněla, co to vlastně kniha je, vždyť noviny a časopisy jsou mnohem zábavnější než nějaká povinná četba!!!

Ale co bude dál? Jestli budeme takto pokračovat, nebudou se autoři a vydavatelé muset namáhat...

Ja osobně se snažím přečíst si občas nějakou tu knihu. Z části mě k tomu nutí hodiny literatury či maturita. A na druhou stranu si ráda přečtu zajímavou knížku, alespoň budu o něco chytřejší. Také u mě ale převládá negativní myšlení. Raději si sednu k televizi a vyloženě hledím na americké seriály, něž abych vzala do ruky pořádnou četbu a vnesla do svého mozku další moudrost.

Čím to je?
Lidé jsou zlenivělí nebo naopak upracovaní natolik, že se jim ani nedaří knihu v ruce udržet. Doba si holt žádá vyčerpaně, ale finančně movité lidičky, moderně založené dětičky, které sedí od rána do věčera za počítačem a hrají nesmyslné hry, ve kterých postřílí pár protivníků. Maminky, které místo aby svým ratolestem večer před spaním přečetly nějakou pohádku, si pro jistotu opatří videokazetu s Krtečkem a mají pokoj.

Pokud se nad sebou v nejbližší době nezamyslíme a neuvědomíme si, že technika, práce a časopisy typu BRAVO GIRL nejsou všechno, můžou se knihovny zavřít, knihkupci přejít na jiný obor prodeje, spisovatelé odejít do důchodu a vydavatelé ukončit živnost.

Je na nás všech, zda budou další generace znát slovo KNIHA.Hodnocení: (hodnotilo 66 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info