Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Fejeton

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Fejeton
 
Titulek: Fejeton
Datum vložení: 12.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Fejeton (z franc. feuilleton = lístek), resp. poznámka pod čarou, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku. Jde o krátký komentář typický silným subjektivním nádechem a lehkou stylistickou formou. Častá je nadsázka, humorné postřehy nebo hyperbola. Autor se většinou soustředí na jeden fakt, využívá sarkasmu, fejeton by měl být gradován do pointy a obsahovat nové, nečekané pohledy na věc. Některá (především zahraniční) periodika nazývají fejetonem celou literární přílohu.Hodnocení: (hodnotilo 89 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info