Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Spravedlnost (co to vlastně je?)

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Spravedlnost (co to vlastně je?)
 
Titulek: Spravedlnost (co to vlastně je?)
Datum vložení: 20.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Spravedlnost na světě určitě je, ale ne všude a ve všem. Samozřejmě hodně záleží na názoru každého z nás, protože někomu může připadat jako nespravedlivé třeba to, že ten druhý je lepší nebo důležitější. Důležité je hlavně se zamyslet nad samotným významem slova spravedlnost. Budeme brát v úvahu tu veřejnější spravedlnosti. Při slově spravedlnost asi každého z nás napadne soud nebo policie, ale kdybychom se tímto slovem řídili, tak by tyto instituce vůbec nemuseli existovat. Spravedlnost by měl zařídit zákoník nebo ústava, ale k čemu jsou, když v mnoha případech stejně nejsou dodržovány?

Nejspravedlivější je smrt. Každý z nás musí přece někdy umřít. To je ta nejspravedlivější věc na světě, protože při té vám žádný soud ani policie nepomůže. Není to sice zrovna pozitivní, ale podle mě je to jediná spravedlivá spravedlnost.Hodnocení: (hodnotilo 57 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info