Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Charakteristika literární a filmové postavy: Obi-wan Kenobi (Hvězdné Války)

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Charakteristika literární a filmové postavy: Obi-wan Kenobi (Hvězdné Války)
 
Titulek: Charakteristika literární a filmové postavy: Obi-wan Kenobi (Hvězdné Války)
Datum vložení: 14.6.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Charakteristika literární a filmové postavy

Osnova:
1. Obi-wan Kenobi
2. Vnější charakteristika (postava, oblečení, obličej)
3. Vnitřní charakteristika (vlastnosti)
4. Celkový dojem

Mám velmi rád sci-fi povídky a filmy, proto jsem si ke své školní práci vybral jednu z hlavních postav Star Wars Obi-wana Kenobiho.

Obi-wan Kenobi má kolem 30 let. I přes svou výšku 180 cm nepůsobí dojmem hromotluka. Je štíhlý, urostlý a na první pohled každého upoutá svým vzhledem. Jeho oválný obličej lemují delší světle hnědé vlasy sčesané dozadu. Účes dává vyniknout vysokému čelu a poměrně většímu nosu. Dominantním rysem jsou modrozelené oči, které prozrazují velkou energii, sílu a inteligenci. Krátké vousy a vážný výraz v obličeji působí sympatickým dojmem.

Oděv je jednoduchý, ale pohodlný. Obvykle nosí bílou košili se širokými rukávy, krátký šedivý plášt stažený širokým černým pásem, bílé kalhoty a až pod kolena vysoké tmavohnědé boty.
Obi-wan je inteligentní, čestný, statečný rytíř Jedi. Vždy stál na straně těch, kteří bojovali za svobodu a nezávislost. Své znalosti a zkušenosti předával svým dvěma žákům, pro které byl jako otec.

Postava tohoto literárního a filmového hrdiny vyvolá kladný dojem jak u čtenářů, tak i diváků. Možná proto, že to nebyl žádný superhrdina.Hodnocení: (hodnotilo 713 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info