Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

MHD

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > MHD
 
Titulek: MHD
Datum vložení: 23.11.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
MÁM RÁDA MHD
Tento příběh se mi stal jedno normální odpoledne. Vracela jsem se ze školy, které už jsem měla plné zuby, jako by nestačily 3 písemky a škola na sedmou. Stála jsem na zastávce tramvaje a nemohla se dočkat, až se budu cestou domu mačkat se sto neznámými stejně nadšenými cestujícími.
Bylo mi podezřelé, že na zastávce stojí víc lidi než normálně.V tom jsem zaslechla
rozhovor dvou žen: "Ne, paní, osmička už dlouho nejela asi má poruchu.“
To jsem ještě netušila, co mě čeká. Po 20 minutách konečně přijel můj vytoužený dopravní prostředek. Znova se mi potvrdilo pravidlo:Čím více lidí na zastávce, tím menší šalina. Naštěstí jsem se tam ještě vmáčkla. Byla jsem šťastná, že jedu domů. přesto že mi do zad dýchal muž, který se rozhodně nevracel ze zaměstnání, ledažeby pracoval v pohostinství…
Samozřejmě si řidič nemohl odpustit nám oznámit:Postupte si dále do vozu! Vždyť je tam ještě plno místa- jinak se nikam nejede…Místo proste už nebylo. Atmosféra houstla.
Na další zastávce (marně jsem doufala, že pár lidi vystoupí) jsem po otevření dveří spatřila tvář muže, ze které zářilo rozhodnuti „Já se sem dostanu, kdybyste měli všichni ostatní vystoupit“. Nechápu jak to ten chlapík provedl, ale opravdu se k nám přidal. Za chvíli začala správná „šou“….Muž, kterého nazvu buřič, nám všem oznámil, a to dost nahlas to , co jsme všichni věděli.“My normální lidi se tady musíme mačkat v šalině a politici si vozí své zadky v drahých autech, které si stejně koupili za naše těžce vydřený prachy!!!!“ Pokračoval dál a teď se stalo jeho cílem vzbouřit i ostatní spolucestující. …"Pane, cestujete jako člověk?" odpověděl si sám. „Ne jako zvíře…zvířata v kleci…!“ Toto téma nedalo těm mladším. Po tom co můj soused štekl, jeho kamarád začal kokrhat a holka, která patřila k nim mňouklá se z šaliny opravdu stal zvěřinec.. Já ze sebe nemohla vydat ani hlásku, protože jsem už pukla smíchy…Zaregistrovala jsem, že lidé důchodového věku rázem zapomněli, proč jsme začali nadávat, zapomněli, že jsou naštvaní na MHD a jejich vztek se obrátil proti náctiletým….. Semleli, jak je ta mládež nevychovaná, drzá, kouří, pije, mluví sprostě a další podobné věci… Koukala jsem jak se za 20 minut dokáží lidé sjednotit.
Na další zastávce náš buřič vystoupil. Nebyl jediný a proto se uvolnilo místo. Dokonce jsem se nadechla i čerstvého vzduchu.. Nálada se vrátila do normálu.
Když jsem pak vystoupila i já, uvědomila jsem si že to byla zábavná a poučná jízda.Hodnocení: (hodnotilo 59 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info