Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Úvaha nad uměleckým dílem

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Úvaha nad uměleckým dílem
 
Titulek: Úvaha nad uměleckým dílem
Datum vložení: 3.12.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Každý člověk se jistě chce od okolního světa dozvědět co nejvíce. Někdo jako zdroj informací volí knihu, jiný dává přednost vyspělejší technice – televizi nebo internetu. Čím dál méně lidí volí první možnost.

Drogy, strach z neznámého, obavy, předsudky a dokonce i pár zažitých abstinenčních příznaků… Tak to je jednoduchá charakteristika knihy, kterou jsem naposled přečetla. A proč zrovna o drogách? Protože i dnes jsou pro mnohé zahaleny rouškou tajemství. Proto bych chtěla psát o knize, která mě upoutala svým živým dějem – Memento od Radka Johna. Už její název napovídá, že jde o něco tajemného: MEMENTO=VAROVÁNÍ.

Je to příběh mladého chlapce Michala, který se stal závislým na droze, popisuje všechny jeho útrapy, zkušenosti i snahu vyléčit se.

Celý příběh vsadil autor do prostředí pražských ulic a domů. Myslím si, že kniha je velmi dobře napsaná, protože vystihuje nebezpečí a starosti, které závislí prožívají. Uvědomuji si, že ne každý člověk dokáže o těchto problémech hovořit otevřeně, a proto je těžké najít tu správnou formu podání. Myslím si, že autor chtěl touhle knihou především varovat, ale i poučit mladé lidi o nebezpečí drog, které se dostávají k čím dál mladším generacím. Líbí se mi, že spisovatel používá slangové výrazy, protože tím zcela jistě zapadá do popisovaného prostředí. Toto dílo určitě dokáže informovat o případných následcích nebo o požitku, který droga přináší. Je však požitek to hlavní? Možná až přehnaně vylíčil následky, ale všichni by si měli uvědomit, že tento příběh se může stát komukoliv.

Určitě i v dnešním světě se najdou lidé, kteří o závislosti nic nevědí, a proto si myslím, že by si měli přečíst alespoň tuhle knížku, která svým obsahem mnohé naučí nevnímat tyto lidi jako chudáky, ale „nemocné,“ kteří se chtějí dostat ze všech denních problémů.Hodnocení: (hodnotilo 11 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info