Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Chování ve společnosti

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Chování ve společnosti
 
Titulek: Chování ve společnosti
Datum vložení: 20.12.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Člověk už od pradávna žije v houfu s jinými lidmi. Takže můžeme říct, že člověk je tvor společenský. K tomu, aby se ve společnosti dobře a radostně žilo, vytvářel si určitá pravidla, která měla soužití s ostatními upravovat. Základem společenské výchovy je slušnost, ohleduplnost a úcta k lidem. Člověk by měl být ostatním co nejvíce prospěšný a co nejméně na obtíž.

Jak se chováte doma? Promiňte, ale v drtivé většině případů špatně. Jen si vzpomeňte, kolikrát zapomenete po sobě umýt umyvadlo nebo vanu, odnést talíř po večeři nebo kolikrát pomáháte mamince s nákupem.

A chování ve společnosti? Jen se podívejme kolem sebe. Jsou vám snad příjemní znečištění bezdomovci nebo někteří vulgární vrstevníci? Nikoliv.
Někdy musíme projevit mimořádnou toleranci a schopnost pochopit druhého, který nám není blízký. Ocenit pevná přátelství. Odolávat nátlaku, abyste udělali něco co se vám příčí.
Ve společnosti se setkáváme i s příslušníky jiných národů, kteří mají jiné kulturní zvyklosti i náboženská přesvědčení.
Závěrem se tedy zamyslete nad svým chováním, aby se z vás nestal ,,nesnesitelný člověk“ a prověřte své schopnosti porozumění, sebeobětování a lásky.Hodnocení: (hodnotilo 447 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info