Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Charakteristika Literární postavy - Aragorn

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Charakteristika Literární postavy - Aragorn
 
Titulek: Charakteristika Literární postavy - Aragorn
Datum vložení: 21.12.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Aragorn

osnova:
1) úvod o Aragornovi
2) Aragornův vzhled
3) Aragornovo odívání
4) dobré vlastnosti Aragorna
5) budoucnost Aragorna

S Aragornem se setkáváme v triologii od J. R. R. Tokliena „Pán Prstenů“. Aragorn není člověk jako všichni ostatní. Je to totiž dědic Gondorského trůnu. Ale byl vyhnán, nějakou dobu sloužil Gondorskému správci, ale to ho také nebavilo věčně, takže se přidal k hraničářům a utekl na sever. Mezi lidmi nebyl nikterak oblíbený až do doby, kdy začal bojovat proti Sauronovi.

Aragorn je vysoký, tmavovlasý s šedýma očima. Má velmi svalnatou postavu, jinak by nemohl dobře bojovat. Nosí rád vše kožené, ale když musí, tak si oblékne jen nějaké lehčí brnění, což mu vystačí. Má oblíbený opasek, za kterým má svůj meč a vždy několik dýk.

Aragorn je hodný, spravedlivý, odvážný, spolehlivý a samostatný. Což několikrát dokázal svým přátelům, když je ochraňoval nebo jim nabízel nějaké potraviny. Nikdy se s nikým nehádá, snaží se vše vyřešit rychle a stručně. Umí výborně zacházet s mečem, proto také slíbil Frodovi (nositeli Prstenu), že nahradí jeho meč.

Aragornova budoucnost je jasná. Je to král Gondoru a má milující Arwen, která mu porodí syna Eldariona a několik dcer.Hodnocení: (hodnotilo 713 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info