Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

O Krokovi

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > O Krokovi
 
Titulek: O Krokovi
Datum vložení: 22.3.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Po smrti praotce Čecha vypukl obrovský žal. Za jeho nástupce si zvolili knížete Kroka. Sídlil na hradě Budeč. Dovedl rozmlouvat s bohy a moudře soudit spory ve svém kmeni. Na Budči za jeho života vznikla škola, v níž se tomuto uměni učili spolu s ostatními mladými Čechy i jeho tři dcery -Kazi, Teta, Libuše. Všechny byli velice krásne a chytré. Kazi dovedla léčit lidi, Teta se vyznala ve všelijakých kouzlech a Libuše uměla předpovidat budoucnost neboli věštit. Jednoho dne předpověděli bohové Krokovi, že jeho hrad čeká zkáza, proto Budeč opustil a vybudoval si nové hradiště - Vyšehrad.Hodnocení: (hodnotilo 37 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info