Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Šikana

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Šikana
 
Titulek: Šikana
Datum vložení: 31.3.2007
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Myslím si, že šikana není jen něco, co se děje na základní škole, ale vyskytuje se i na gymnáziích. Není jen o tom, že si děti navzájem berou kapesné nebo se jedni druhých ptají na to, jací jsou jejich nejlepší kamarádi.
Je to vlastně problém, se kterým se můžeme setkat kdykoli a kdekoli v životě a který tomu, kdo je šikanován, působí spoustu problémů. Někdy v ojedinělých případech může vést dokonce k sebevraždě. Je to jednoduše řečeno pronásledování někoho proto, že se od Vás a vašich kamarádů v něčem liší. Důvodem může být cokoliv, ale bez ohledu na důvod neexistuje naprosto žádná omluva pro šikanování. Šikanování je založeno na hloupostech, strachu, nevědomosti, představách a často i na výchově rodičů a vlivu okolí.
Ten, kdo šikanuje, by měl přemýšlet, jak by bylo jemu na místě toho, koho šikanuje, napadá a naznačuje mu, že je divný. Nikomu nevadí, když si z něj někdo tu a tam udělá srandu nebo když si z něj občas utahuje. Ale když se do někoho strefuje neustále každý den, když ho uvidí, tak ho šikanuje. Občas si ten, kdo šikanuje, vůbec neuvědomí, že dělá špatnou věc. Obvykle si myslí, že si jen dělá legraci a jeho oběť, že to vyvádí z míry kvůli tomu, že nemá smysl pro humor. Vyrovnat se se šikanováním není pro většinu z nás nic snadného. Když vás někdo šikanuje, může vám udělat ze života peklo. Ten, kdo nás šikanuje, se do nás pouští jen proto, že si není jistý sám sebou. Myslím si, že ti kdo šikanují, jsou zbabělí slaboši. Problém nastává, když je to člověk, který si je sebou jistý. Potom se dá dělat jen málo věcí, které ale často vycházejí. Je tu několik možností. Například strefit se do jeho slabého místa, ale jen s mírou. Nebo je tu možnost postavit se mu. Často se vás lekne a je po problému, ale vždy musíte počítat s možností, že se do vás prostě pustí. Hlavní chybou, kterou se většina dopouští, je strach. Pokud se v této chvíli nebudete bát máte velkou šanci že už vám dá navždy pokoj.Hodnocení: (hodnotilo 118 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info