Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Co je štěstí? (úvaha)

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Co je štěstí? (úvaha)
 
Titulek: Co je štěstí? (úvaha)
Datum vložení: 7.1.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Položme si otázku, co je vlastně štěstí? Vzácný okamžik, který si často člověk uvědomí až zpětně. Štěstí může znamenat pro každého něco jiného, záleží i na věku člověka.
Čtyřletému dítěti dodá pocit štěstí nejnovější model auta na dálkové ovládání, ale těžko tím uspokojíme patnáctiletého puberťáka, pro kterého může být symbolem štěstí úsměv okouzlující dívky z 9.B. Jsem přesvědčena, že v naší konzumní společnosti, kde peníze jsou až na "prvním" místě, je pro mnoho lidí pocit štěstí spojen s pocitem mít a vlastnit. Televizní reklama na nás útočí ze všech stran, takže máme dojem, že největším štěstím je mít pračku, auto či prací prostředek určité značky.
Existují však lidé, kterým život ukázal odvrácenou tvář, kteří si sáhli na dno svých sil. Jsou to lidé zdravotně handicepovaní i lidé, kteří během vteřiny přišli o své nejbližší. Jejich příběhy většinou neplní první stránky novin. Domnívám se, že když člověk naslouchá jejich příběhům, uvědomuje si, že to, co považoval za samozřejmé, tedy být zdravý a mít kolem sebe lidi, kteří vás mají rádi. To je to pravé, docela "obyčejné štěstí".
Podle mého názoru tou nejzákladnější podmínkou štěstí je být milován, být úspěšný v zaměstnání či ve škole, být chválen, být oceňován druhým.
Mně osobně k pocitu štěstí stačí, že jsem obklopena nejbližšími, jsem zdravá, mám spoustu skvělých kamarádů a báječnýho kluka. Snažím se chovat tak, aby moje štěstí neznamenalo neštěstí druhých.Hodnocení: (hodnotilo 186 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info