Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

drogy - úvaha

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > drogy - úvaha
 
Titulek: drogy - úvaha
Datum vložení: 8.1.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pro jednou nebude tak zle…

Tak tuto větu si už možná řeklo mnoho mladých lidí, některým to "pro jednou" vyšlo, jíní se zamotali do začarovaného kruhu, ze kterého je velice těžké se dostat. Abychom se mohli tímto problémem zabývat podrobněji, musíme si nejprve položit otázku, co to vlastně drogy jsou. Jako přírodní látka není droga nic jiného, než chemická sloučenina rostlinného či živočišného původu, používána např. k výrobě léčiv. V dnešní společnosti je však tento pojem chápán jinak. Většina lidí bere drogy jako nebezpečné látky negativně ovlivňující naše zdraví a psychiku. Zapomínají však, že vznikají ze zcela neškodných látek, které se nacházejí v naší bezprostřední blízkosti. Mezi nejčastější a nejužívanější patří bezesporu alkohol a nikotin, je nutné poznamenat, že patří také ke nejvíce zneužívaným drogám mezi mladými lidmi. A tímto se dostáváme k podstatě problému. Mnoha mých vrstevníků mi potvrdí, že na jakékoliv diskotéce, v jakékoliv hospodě, na koncertech a dalších akcích, se prodává alkohol nezletilým jedincům. A od použití alkoholu je jen krůček k tomu, nechat se nalákat od různých dealerů a překupníků, kteří někdy používají až psychologických metod ke zlákání mladých lidí. Je toho ovšem ještě víc, ale dle mého názoru to není podstatné zmiňovat, neboť tyto fakta jsou všem důkladně známa. Teď nezbývá nic jiného, než si položit otázku, a to, jaké by bylo nejvhodnější řešení této situace? Těžko dojde k řešení jedinec, když se jedná o dlouholetý a neustále narůstající problém celé společnosti. Ale jak chcete přesvědčit masu lidí, uznávající určitá společenská pravidla a zohledňující pouze sebe a své potřeby, aby začala postupně pomáhat takto postiženým jedincům? Netvrdím, že takoví lidé nejsou, ale je jich velice málo.
Měli bychom se každý alespoň jednou zamyslet nad tím, proč mladí lidé drogy berou, co je vede k tomu, aby si takovýmhle způsobem ničili zdraví, vždyť jsou o této problematice už dokonale poučeni jak ze školy, tak od rodičů, známých. Teď nemluvím o extrémech, jejichž rodiče v mládí také propadli drogám a pro tyto mladé lidi to už ani nemělo žádné východisko pokud jim nebyla nabídnuta pomoc, protože z takové životní situace se člověk nedostane sám. Ale zpět k otázce. Chce se snad dnešní mládež opakovat po svých vrstevnících a nemá dostatek vlastního rozumu na to, aby drogu odmítla, nebo je na tom tak špatně po psychické stránce, že už nevidí jiné východisko? Možností je mnoho, ale dobrých řešení málo.

V této úvaze jsem nechtěla dospět k žádnému závěru, jenom jsem chtěla trochu více zdůraznit stále narůstající problémy, které mají své řešení v nedohlednu. O tomhle tématu by se mělo mluvit častěji a mělo by se zřizovat více pomocných center pro lidi, kteří se z této situace chtějí dostat.Hodnocení: (hodnotilo 89 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info