Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Úvaha-Sportovní divák

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Úvaha-Sportovní divák
 
Titulek: Úvaha-Sportovní divák
Datum vložení: 13.5.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kde všude se může člověk nebo mládež chovat neslušně? Ve škole, na ulici, mezi svýma, ale také při nějakém představení a i u sportovního zápasu. A právě nad těmito zápasy se budu v této práci zamýšlet.
Zaměřme se konkrétně na fotbal. Tam je chování diváku snad nejhorší. Proč si to myslím? V takovémto utkání proti sobě hrají dvě družstva. A každé z nich má taktéž své fanoušky. A Ti se přou o nejlepší FC klub. Házejí po sobě různými předměty, aby na sebe co nejvíce upozornili, např. dýmovnice, které pak omezují hráče.
Bude to výchovou? Podle mě ne, je to o charakteru člověka. Je to můj názor, nikomu ho nenutím. Ale co je na tom pravdy?Nejspíše si nikdo z fanoušků neuhlídá své chování a navíc, když mají něco vypito, tak to je masakr. A nedá jim ani to, že jsou ze slušné rodiny. To se prostě poddá díky okolí.
Jak se chovám na stadionu já? Sám nevím, protože se nevidím a v tom rozpoložení ani neslyším. Co dělám, co křičím a co házím vědí jen Ti okolo mě. Opravdu si do pusy nevidím.
Omezení? Jak? Kdo by zvládl zkrotit tak divou zvěř? Sám nevím, kdo by to dokázal. Možná by pomohlo zvýšení stráží, ale když je někdo v tom, tak už nepomůže ani sám Pán Bůh. Je to složité. Myslím si, že tuto otázku a tedy i samotný problém by nedokázal zodpovědět a vyřešit vůbec, ale vůbec nikdo.

Osnova:
1. Chování
2. Fotbal
3. Výchova či charakter?
4. O mě
5. NápravaHodnocení: (hodnotilo 83 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info