Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Úvaha-Čím bych chtěl být

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Úvaha-Čím bych chtěl být
 
Titulek: Úvaha-Čím bych chtěl být
Datum vložení: 14.5.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Čím bych chtěl být ?

A je to tady. I mě potkala tato otázka. Jako první mě trochu legračně napadá fráze z jedné písničky: “Chtěl bych být medvídkem“. Ale teď už vážně. Je čas zamyslet se čím bych opravdu chtěl být.
Jako spoustu kluků i mne ještě v mateřské školce bavilo hrát si s autíčky, utíkat po zahradě s maketou samopalu a se svým tatínkem hrát si na válku. Postupem času však her s autíčky a her na válku ubývalo a tyto byly zaměňovány za hry tak trošku logické a smyslné. Tehdy jsem se více koukal kolem sebe a viděl jsem například hasiče v akci nebo řidiče v kamionech a říkal jsem si, to bych chtěl taky dělat.
Ale dětských snů bylo mnoho a mnoho a místo nich přišla realita. Do mého života vstoupila i technika. Začal jsem objevovat tajemství elektroniky, techniky a svět počítačů.
Nyní přišly na řadu otázky. Je tohle opravdu to, čím bych se chtěl zabývat po zbytek svého života? Dokáže mě tato práce uspokojit a uživit?
Odpověď ukáže čas, ale stejně se musím vydat na cestu osudem. Volba povolání je velmi těžká, ale vím, že moji rodiče při mně budou vždy stát a budou se mi snažit jakkoli pomoci.
Jsem v deváté třídě a jednou jsem se rozhodnout musel. Přece jen jde o moji budoucnost a ta je dána osudem. Ale vážně to chci?
Škola, kterou jsem si vybral, mi dá tolik zkušeností a praxe, že se dokážu zabývat daným oborem. Baví mě modernizace počítačů a další elektroniky. Skládání elektronických součástek a vytváření produktů. Je to správně? Každé povolání má svůj smysl, ač pro někoho je jedno méně důležité než pro jiného. Já se řídím heslem: “Bez práce nejsou koláče“.
Důležité pro mne je, abych dokázal jednou uživit svou rodinu a aby mne mé povoláni bavilo natolik, abych v něm byl téměř stoprocentní.

Osnova:
1.Chtěl bych být medvídkem
2.Dětský svět
3.Objevy
4.Otázky
5.Osud
6.Devátá třída
7.Bez práce nejsou koláče
8.BudoucnostHodnocení: (hodnotilo 301 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info