Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Forest

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Forest
 
Titulek: Forest
Datum vložení: 3.6.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Líbí se mi tam, protože je tam krásná, bujná a na pohled osvěžující příroda. Dá se tam podnikat spousta věcí, protože lesy jsou velké a rozlehlé.
Koruny stromů zadržují letní sluneční paprsky a tím pádem vzniká příjemný chládek. Rybníky se hemží kapry a křišťálově čisté potoky pstruhy. Začátek podzimu přináší nekonečně mnoho barev v listech listnáčů.
Začíná se ochlazovat, a proto se zvěř pomalu chystá k zimnímu spánku. Ranní kapky rosy pomalu přimrzávají k listům a déšť nahrazují dešťové vločky.
Nastává zima.
Pole, stromy, louky a domy jsou bílé jak z nějaké pohádky. Potoky jsou zamrzlé a vytvářejí mnoho krásných nepravidelných ledových závojů, pod kterými syčí potok. Rybníky i přehrady jsou taky zmrzlé a lidé na nich předvádějí nejrůznější kousky na bruslích. Bílá krajina přináší radost mladším a starost starším. Jemný vánek přináší další a další sněhovou pokrývku, ve které se tak radostně dovádí. Mezi bílými stromy se mnohem snáž vidí lesní zvěř a ptactvo. U krmelců se sbíhají nejrůznější druhy savců, aby zasytili své prazdné žaludky. Postupem času se z nih pomalu, ale jistě začíná rozpouštět a ptáci svými písněmi ohlašují jaro.
Lesy se naplňují životem a mláďata vytlačují starší generace zvěře. Stromy vyrážejí svá poupata, s kterých se pomalu stávají různobarevné květy. Ryby, co byly na dně vod, opět ožívají a naplňují sítě rybářů.
Je radost pohledět na tak krásnou rozkvétající přírodu a kochat se jejími barvami. Na dokonalé krajině nejde vyvodit žádnou kritiku. Také proto,tam každé roční období jezdím a užívám si pohled a radovánky, které to přináší.

Autor: Dominik KalaHodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info