Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Potter Harry

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Potter Harry
 
Titulek: Potter Harry
Datum vložení: 28.10.2008
Referát vložil: Masule

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Co o něm říct? Je to brýlatý chlapec, s jizvou ve tvaru blesku na čele a s černými, rozcuchanými vlasy. V minulosti mu tragicky zemřeli rodiče rukou lorda Voldemorta, ale on jakoby zázrakem unikl smrti.
Byl však nucen vyrůstat u svých jediných žijících příbuzných: Dursleyových... Ve svých 11-ti letech se však dozvěděl, že je čaroděj a okamžitě mu to změnilo život. V Bradavicích, do kterých díky svému nadání začal chodit studovat čáry a kouzla, zažívá Harry se svými oddanými přáteli Ronem a Hermionou spoustu dobrodružství. Záchranou kamene mudrců počínaje, až po venčení skvorejšů končeje:) Harry ale není bezchybný hrdina a i když je uznávanou legendou, má i nepřátele. Mezi nimi třeba Draca Malfoye, který mu však svou neskutečnou protivností zajistí místo chytače v Nebelvírském famfrpálovém týmu...Jinak si Harry obzvlášť polepší BA, ve které si nadělá spoustu dobrých a věrných přátel... Něco více ale asi cítí ke dvou dívkám. Nejprve ke krásné korejce Cho a nakonec přece jen začne chodit se sympatičtější Ginny:)
Už v prvním ročníku se Harry znovu setká tváří v tvář s lordem Voldemortem a podruhé mu unikne... Ve druhém se utká s netvorem- velkým Hadím králem Baziliškem, aby zachránil nejmladší Weasleyovou- Ginny, a taky zde zničí jeden z Voldemortových Viteálů, Raddleův deník. Třetím rokem se konečně dozvídá úplnou pravdu o minulosti svých rodičů. Setká se totiž s jejich nejlepšími přáteli Remusem Lupinem, Siriusem Blackem a Petrem Pettigriewem. Mimo to se mu také podaří objasnit nevinu svého kmotra Siriuse ve vraždě svých rodičů. Ani ve čtvrtém roce nestrádá o vzrušení a dobrodružství- někdo jej přihlásí do turnaje tří kouzelníků, kde se musí postavit drakům, jezerním příšerám, sfingám, skvorejšům, akromantulím a jiným šíleným příšerám a podobným nástrahám. Ale hlavně se zase projevuje Vy-víte-kdo...Za pomoci Harryho krve povstává a znovu začíná boj Dobro vs. Zlo... Harrymu se ale znovu podaří uprchnout. V pětce už statečně bojuje s partou kamarádů proti Smrtijedům na ministerstvu kouzel. Poté se tam také snaží pomstít svého kmotra Siriuse, kterého mu zabije Belatrix. Rok na to už Harry střádá plány, jak zničit Voldemorta a jeho Viteály, za pomoci Brumbála, který ale na konci knihy umírá rukou nenáviděného Snapa...Co bude dál s Harrym aspol.?? Přežije a zabije Voldemorta- pomstí rodiče, Siriuse a Brumbála?Hodnocení: (hodnotilo 21 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Potter Harry Potter, Harry 245 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info