Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Popis obrazu -Čtoucí mladá dívka

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Popis obrazu -Čtoucí mladá dívka
 
Titulek: Popis obrazu -Čtoucí mladá dívka
Datum vložení: 2.2.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Čtoucí mladá dívka

Malbu vytvořil francouzský malíř Jean - Honóre Fragonard v období rokoka, přesněji roku 1776. Obraz znázorňuje z profilu sedící mladou dívku v rohu místnosti, obklopenou oranžově - zelenými zdmi, zahloubanou do knihy.

Pohodlně zabořená do nadýchaného polštáře, který nahrazuje opěradlo, s jednou rukou ladně položenou na opěrce a druhou držící malou knihu s červenou ořízkou, si v tichosti čte snad román.

V nepatrně nakloněné tváři se sklopenýma očima, rovným malým nosem a růžovými rty s dolním rtem o trochu větším než horní, se zračí zájem o příběh a nevědomost o okolním světě.

Husté hnědé vlasy vyčesané s nápadnou pečlivostí, aby se neměl šanci osvobodit jediný pramen, jsou pevně sepnuty stuhou barvy shnilého podzimního listí. Účes nechává vyniknout labutí šíji z části uzamknutou v tlustém nákrčníku z bílé krajky.

Celé tělo je dobrovolně uvězněno v šatech barvě kanárčího peří s bohatě nařasenou sukní, všemožně se snažící vyprostit z pro ni těsného křesla. Člověk má až strach, aby moc těsný oděv okolo ňader ozdobený mašlí a dlouhé rukávy zakončené krajkou podobající se právě napadlému sněhu, neudusil to křehké dívčí tělo.

Možná si budu fandit, ale připadá mi, jako bych se dívala na samu sebe ( jenom nemám ty hrozné šaty bránící v přívodu kyslíku) v pozdním odpoledni, jak jsem schovaná ve světě fantazie.Hodnocení: (hodnotilo 63 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info