Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Charakteristika Dr. Hannibala Lectera

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Charakteristika Dr. Hannibala Lectera
 
Titulek: Charakteristika Dr. Hannibala Lectera
Datum vložení: 28.4.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pro charakteristiku literární postavy jsem si vybrala postavu doktora Hannibala Lectera, která vystupuje v knihách Mlčení jehnátek a Hannibal. Podle této literární předlohy byly také natočeny stejnojmenné filmy s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. Hannibal Lecter je doktor psychiatrie, kterého zavřeli do Baltimorské státní nemocnice pro duševně choré zločince, protože byl usvědčen z několika brutálních vražd.
Vzhled doktora Lectera je ve filmu i v knize popisován rozdílně. Zatímco v knize je Hannibal popisován jako poměrně malý muž štíhlé postavy, avšak svalnatý, se zvláštníma hnědýma očima s červenými jiskrami a šesti prsty na levé ruce. Ve filmu Hannibal naopak ledově modré, chladné oči, které jsou vidět skrz železnou masku, která mu zakrývá celý zbytek obličeje. Vzezřemí doktora Lectera tak některým připadá ještě strašidelnější než v knize. Z části je to i díky výbornému hereckému výkonu Anthonyho Hopkinse. Hannibalův hlas je klidný, vyrovnaný, s lehce kovovým náznakem. Doktor Lecter nosí vězenskou uniformu, která dodává jeho vzhledu ještě větší strašidelnost a autentičnost.
Hannibal Lecter je velice inteligentní a nadaný, což velmi kontrastuje s chladnou brutalitou, se kterou zabíjí své oběti. Doktor Lecter je manipulativní a rád si hraje s lidmi kolem sebe. Když byl zavřený u sebe v cele, dokázal přesvědčit svého spoluvězně, aby spolkl svůj vlastní jazyk. To dokazuje, že doktor Lecter má své přesvědčovací způsoby dokonale vypilované.
Na druhou stranu je Hannibal Lecter také perfekcionista. Má smysl pro detaily a dobře a rád maluje, píše pro odborné časopisy. Po paměti maluje obrazy různých míst. často čte. Protože vydavatelé odborných časopisů považují za zajímavé, když jim do nich píše psychiatr a uvězněný masový vrah, Hannibal tak díky tomu přispívá články do různých periodik.
Postava Hannibala Lectera je velmi zajímavá a
myslím si, že i neotřele vyřešená. Její charakter a schopnosti jsou v některých chvílích protichůdné. I přesto je to jedna z nejzajímavějších postav literárních děl.Hodnocení: (hodnotilo 20 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info