Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Výklad:životní prostředí

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Výklad:životní prostředí
 
Titulek: Výklad:životní prostředí
Datum vložení: 28.4.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Životní prostředí je příroda na naší zeměkouli, která se neustále mění a fakt je ten, že je čím dál horší. Takové ničení životního prostředí má za následky například globální oteplování, zvětšování ozonové díry, kyselé deště nebo znečištěné ovzduší.

Za zničené životní prostředí může pouze a jen lidstvo. Ano je to tak, naše životní prostředí jsme si zničili svým neukázněným chováním. Například vypouštěním škodlivých látek do ovzduší, vyrábění nebezpečných produktů nebo nadměrný množstvím odpadů. Je mnoho lidí, kteří se snaží životní prostředí chránit, ale ještě více je lidí, kteří ho drasticky ničí. Takové továrny nebo automobily se spalovacími motory mají obrovský vliv na naše životní prostředí, aniž bychom si to uvědomovali. A to není jen vypouštění škodlivých látek do ovzduší, ale jsou to taky jiné věci, věděli jste třeba, že jeden automobil pro ujetí tisíce kilometrů spotřebuje tolik kyslíku jako jeden člověk za celý život?

Vezměte si například takové oceány... Lidé byli vždy fascinováni velikostí oceánů, proto si je bohužel zvykli používat jako skládku. Už si však neuvědomují, jak škodlivě ovlivňují nejen jeho prostředí, ale i všechny organismy v něm žijící. Například do Středozemního moře je vypouštěno přibližně 430 miliard tun odpadu ročně. Ropa a její produkty jsou hlavní znečišťující látky v oceánech. Množství ropy, které se kvůli haváriím tankerů, vrtných plošin čí vymývání nádrží tankerů na moři dostává do světového oceánu za rok, se odhaduje asi na 10 milionů tun. Toto má za následek zvýšení výparu, zvýšení teploty vody v oceánech, úbytek zelených rostlin produkujících kyslík a současně pohlcujících atmosférický CO2. Přitom znečištění může postihnout vrstvu vody až do hloubky 200 m. a ropa je přenášena mořskými proudy i na velké vzdálenosti.

Ale teď zpátky k tématu... tedy ono je to stále to samé, znečištění tam, tamhle a vše má za následek jedno – znečištění našich lesů, pralesů, oceánů, parků a dalších přírodně významných věcí. Ani si neuvědomujeme, že každodenní cestou do školy anebo do práce přispíváme právě k ničení životního prostředí. Snažíme se tento nezastavitelný proces zpomalit nebo omezit, ale už nikdy se nám nepodaří naše životní prostředí uvést do původního stavu.Hodnocení: (hodnotilo 135 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info