Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Péče o seniory v našem státě

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Péče o seniory v našem státě
 
Titulek: Péče o seniory v našem státě
Datum vložení: 30.6.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Úvodem svého stručného sdělení bych sdělil poznatek, že s
vývojem společnosti se do značné míry narušil tradičně zaběhaný system rodin. Myslím tak, jak jsme ho znali do Rakousko-Uherska od rok 1989.
Nesoběstační senioři ve věku nad 60 roků snad i dříve hledají jakýsi azyl společnosti a snad i státu. Tohoto se jim dostává v Domovech pro seniory, eventuelně v Domovech důchodců.
Za situace že dva členové nastáívající generace chodí do práce aby uživili rodinu snad tercium non datur. Dostáváme se do tristní situace že v našem státě není, kdo by tuto péči financoval. V rámci proklamovanné pluralitní demoktracie očekávám na toto tema diskuzi.

V Brně dne 28. června 2009.Hodnocení: (hodnotilo 63 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info