Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Škola-úvaha

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Škola-úvaha
 
Titulek: Škola-úvaha
Datum vložení: 27.5.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
ŠKOLA (úvaha)

Zamýšlím se dnes nad tím, co nám žákům přináší škola. Během devítileté školní docházky bychom měli načerpat, vstřebat a umět použít základní vědomosti z předmětů, které jsou stanoveny osnovami dané základní školy.
V naší třídě pracujeme podle vzdělávacího programu „Navazujeme na tradice, směřujeme k budoucnosti“. Tento způsob výuky je pro nás žáky celkem zajímavý. A proč?
Měl by nás naučit pracovat samostatně, ale i ve skupinkách. Umět si rozdělit a zorganizovat práci v kolektivu. Docílit toho, že neznámé věci a nezodpovězené otázky si vyhledáme z různých zdrojů. Můžeme použít internet, různé incyklopedie, zajít do knihovny.
A co na to žáci?
I přes to, že jsme již v osmé třídě, projevují se u nás různé druhy nedostatků. Teď mluvím za svoji osobu. Občas zapomenu nějaký domácí úkol. Někdy zapomenu i následný trest a co je neodpustitelné, že se mi nepovedlo přijít ani na tu domluvenou poškolu. A tak se mi stránka v sešitku trestů u paní učitelky rychle zaplnila. Myslím, že toto jsou neduhy více žáků. Ale, protože už příští rok školní docházku ukončíme, tak se určitě náš neduh a to je věčné zapomínání něčeho a na něco pomalu , ale jistě vytratí.
Myslím, že když se polepším já i mí spolužáci, bude pro nás základní škola vzpomínkou na celý život.Hodnocení: (hodnotilo 67 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info