Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Úvaha-svět, ve kterém žijeme

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Úvaha-svět, ve kterém žijeme
 
Titulek: Úvaha-svět, ve kterém žijeme
Datum vložení: 3.8.2013

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Co nás může napadnout při pohledu na klasický obrázek velkoměsta, na pouhý chodník s lidmi? Je toho daleko více, než se na první pohled může zdát. Klasické denní hemžení, nějaké stánky a domy okolo, to není vše. Především se ptáme, proč tohle všechno vůbec vzniklo? Lidem už nestačilo žít v divočině, užívat s mírou darů přírody a těšit se z pouhého bytí. Ne, chtěli něco více, chtěli získat moc, ale copak je tohle opravdová moc? Je to jen lidská představa o moci a je velmi vzdálená pravdě. Skutečná podstata lidského bytí je přeci v souznění s přírodou, nejde jen o to vyždímat, co se nám hodí, a vydělat na tom. Nejde přeci jen o nás, co další generace, co synové našich synů a vnukové našich vnuků? Teď už nemůžeme dělat kroky zpět, můžeme jít jen kupředu, osudu vstříc. To je to, co předáme dalším generacím, a jen oni rozhodnou, zda jsme my konali správně. Rozhlédněte se kolem, tohle je náš odkaz.Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info