Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Trinidad a Tobago

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Trinidad a Tobago
 
Titulek: Trinidad a Tobago
Datum vložení: 21.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Alfabetizace na těchto ostrovech je asi 98%, ženy se dožívají 73 a muži asi 68 let. Náboženství je především křesťanské , jenom asi 24% obyvatel jsou hinduisté. Úřední jazyk je angličtina a měna je americký dolar. Obyvatelstvo je složeno ze 43% černochů, 40% indů a 15% míšenců.

Hospodářství: stojí především na zpracování ropy, turistice a výrobě chemikálií.

Zemědělství se orientuje na pěstování třtiny, kávy, rýže a citrusů.

Z nerostného bohatství: se těží hlavně ropa a asfalt.

Dějiny:Ostrovy byly objeveny při 3. Kolumbově výpravě a byly také ihned kolonizovány. Potýkali se ale s britskými piráty. V 17tém století se je také Britové pokusili obsadit. V druhé polovině 17tého století byli napadáni Nizozemci a Francouzy. Původní obyvatelstvo zcela vymizelo a z Afriky byli dováženi černí otroci. Po zakázání otroctví byli dováženi asijští dělníci, kteří měli téměř stejné postavení jako otroci. Dnes již jsou Trinidad Tobago nezávislé v rámci BSN.

Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info