Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Francie

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Francie
 
Titulek: Francie
Datum vložení: 13.6.2006
Referát vložil: Dominik Kameš

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní město: Paříž
Rozloha: 551 500km2
Hlava státu: Jacques Chirac
Počet obyvatel: 59,978milionu
Obyvatel na 1.lékaře:333
Měna: 1 EUR = 100centů
Jazyk: francouzština (úřední jazyk)
Hustota zalidnění: 108,8/km2

Francie, k níž patří i ostrov Korsika ve Středozemním moři, se skládá z několika navzájem značně odlišných krajů, z nichž každý má svou vlastní tradici a mnohé, např. oblast Pyrenejí a Provence na jihu, i svá vlastní nářečí. Francie patří k těm zemím na světě,které nejvíce přitahují turisty. Nejlákavější je slunné jižní pobřeží, ale silným magnetem jsou také početné hrady a zámky, především v údolí řeky Loiry, lyžařská střediska v Alpách i elegantní hlavní město Paříž, po staletí vyhledávány umělci i vědci. Proslulá je i vynalézavá a chutná francouzská kuchyně. Na francouzských polích se pěstuje především obilí a zelenina, na jihu jsou k vidění spíše modrofialové porosty kvetoucí levandule, žluté záplavy slunečnic nebo nekonečné řady vinné révy. Z jejích plodů se vyrábí skvělé víno a perlivé šampaňské.

Hodnocení: (hodnotilo 86 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)



 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info