Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Ekvádor

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Ekvádor
 
Titulek: Ekvádor
Datum vložení: 25.10.2006
Referát vložil: Vejca

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ekvádor je stát v Jižní Americe, který vznikl v roce 1822. Jeho rozloha je 283560 km2, hlavním městem je Quito. Žije zde 13547510 obyvatel, z toho 59% jsou Ekvádorci a 39% Kečuové.
Ekvádor je republika, která se člení na 22 provincií.

Leží v tropickém pásu, nejdelší řeka je Napo dlouhá 460 km, nejvyšší bod je Chimborazo-6267m.Chimborazo je zajímavá tím, že její vrchol je nejvzdálenější místo na zemském povrchu od zemského jádra.

V Ekvádoru se těží ropa, zlato, zemní plyn a vápenec. Ze zemědělských plodin zde pěstují zejména pro vývoz banány, kávu, kakao, citrusy, ananasy a cukrovou třtinu. V chovu dobytka převládá skot, prasata, ovce, drůbež a významný je i rybolov.

V Ekvádoru je řídká železniční i silniční síť, ale význam má letecká a námořní doprava.

Hodnocení: (hodnotilo 176 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info