Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Turecko

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Turecko
 
Titulek: Turecko
Datum vložení: 20.9.2007
Referát vložil: Martin Honc

 

squareVClanku:
id='square-ir'
TURECKO
Turecko leží v jihovýchodní Evropě. Turecko patří mezi islámské země. 87% obyvatelstva vyznává islám a ostatní křesťanství. V Turecku žije kolem 65 milionu obyvatel. Hlavním městem se stala Ankara. Mezi další větší města patří Istanbul, Izmir a Antalya. V Turecku se pěstuje hlavně kukuřice, tur a kozy. Turecko uvažuje o vstupu do EU. Turci jsou známi svým smlouváním v tržnicích. Prvním prezidentem se stal K.Ataturk, ten zavedl rovnosprávnost žen. Turecko už se dlouho dohaduje s Řeckem o Kypr. Turecko sousedí s Řeckem, Gruzií, Sýrií a Irákem. Turci se také proslavili rybolovem. Menší část Turecka zasahuje do Evropy a větší do Asie. V Turecku leží známé pohoří Taurus. Mezi památky a nejhezčí místa patří Pamukkale -turecke lazne, Perge, Aspentos a jezero Green Canyon.

Hodnocení: (hodnotilo 456 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info