Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Egypt

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Egypt
 
Titulek: Egypt
Datum vložení: 7.1.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Egypt se nachází v severovýchodní části Afriky, jejíž břehy omývá na severu Středozemní moře a na východě Rudé moře. Území, kde se po celá tisíciletí rozvíjela staroegyptská civilizace, tvořilo úzké úrodné nilské údolí, sevřené na východě horami Arabské pouště a na západě rozlehlými písečnými pláněmi Libejské pouště. Mumifikace se prováděla v období 70 dnů po smrti, takže pohřeb se mohl uskutčnit až 71. dne. Pohřební průvod pozůstalých začínal v domě zemřelého a směřoval s jeho mumií k Nilu. Následoval převoz v lodích přes Nil na západní břeh, kde se nacházelo pohřebiště. Před vchodem do hrobky kněží vykonali předepsané obřady, odříkali příslušné modlitby a předložili nezbytné obětiny jídel a nápojů, což mělo vést ke znovuoživení zemřelého. Pak se pozůstalí rozloučili se zesnulým a rakev mohla být konečně spuštěna do pohřební komory v podzemní komory podzemní části hrobky. Uložili do ní také pohřební výbavu a hrobku navždy uzavřeli.

Hodnocení: (hodnotilo 41 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info