Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Čína

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Čína
 
Titulek: Čína
Datum vložení: 26.3.2008
Referát vložil: Luuciinkaa

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Čína
Čína je od okolního světa oddělená nepřístupnými horami, pouštěmi a mořem. Vývoj v ní proto dlouho probíhal samostatně, neovlivňován žádnou jinou kulturou. Nejvíce lidí žilo vždy v povodí dvou největších řek - Jang-c-ťiang (Dlouhá řeka) a Chuang-che (Žlutá řeka), které přinášely z hor dostatek vláhy.Na dolním toku Jang-c-ťiang se dokonce rozkládaly velké bažiny. Původně pokrývaly Čínu souvislé lesy, ale velká část jich byla vykácena už v mladší době kamenné.

Zemědělství
Zemědělství se v Číně vyvinulo samostatně, nebylo odnikud přejato. Kromě obilí, čajovníku, batatu(rostlin podobných bramborám) a různých druhů ovoce a zeleniny se tu pěstovala hlavně rýže, která byla nejvýznamnější potravinou. Rýže potřebovala hodně vláhy. To se neobešlo bez zavlažovacích zařízení. Pluh, okopávání a hnojení používali Číňané od 1.tisíciletí př.n.l. Ještě dříve se začali zabývat chovem bource morušového a výrobou hedvábí.

Řemeslo a obchod
Číňané byli zruční řemeslníci. Již ve 3. tisíciletí př.n.l. vyráběli keramiku na hrnčířském kruhu. Zajímavé je, že kovy se naučili dřív odlévat, než kovat. K odlévání používali postup zvaný ztracená forma.

Hodnocení: (hodnotilo 73 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info