Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Egypt

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > 307 > Egypt
 
Titulek: Egypt
Datum vložení: 27.5.2010
Referát vložil: TerkaKrausova

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní město Egypta je Káhira (anglicky Cairo). Platí se zde egyptskou librou. 1 egyptská libra jsou 4 koruny české. Jejich národním jazykem je Arabština. Mezi nejvíce turisticky navštěvované letoviska patří Hurghada. Z ČR do Hurghády se letí letadlem přibližne 4 hodiny. V Hurghádě je celkem asi 260 hotelů. Nejvíce turistů, co zde cestuje jsou Rusové. Arabové berou Ruštinu jako svůj druhý jazyk. Spousta se jich také učí česky. Mají bezpočet obchodů. Ale v těch obchodech nejsou napsané ceny, takže v každém obchodě musíte smlouvat. Smlouvání je jejich národní koníček.

Hodnocení: (hodnotilo 111 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info