Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

USA

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > USA
 
Titulek: USA
Datum vložení: 29.11.2010
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
USA

USA se nachází v Severní Americe. To je čtvrtá největší země na světě po Rusku, Kanadě a Číně. má asi 300 milionů lidí.
USA má 50 států. 48 států z nich jsou spolu a 2 jsou sepered: Aljaška na severu a Hawai - je to ostrov.
Pokud jde o hory jsou Appalachian vysočiny a Kordillery, které zabírají zhruba polovinu z kontinentálních USA. Appalachian vysočiny vytvářejí bariéru mezi pobřežní nížiny a široká vnitrozemských nížinách. dobřé vědět, že tam je slavný Grand Canyon. Nejdelší řeka je Mississippy a je to třetí nejdelší řeka na světě. Existují řeky Colorado, Columbia, Rio Grande a Yukon na Aljašce.
Nejdelší ne pohraniční stráže jsou jezera s Niagare vodopády. USA je federativní republika a oficiální jazyk je angličtina, a je to nejbohatší země světa. USA objevil Kryštof Kolumbus v roce 1492. To je umístěné mezi Atlantikem a Pacifickými oceány. Druh měny je dolar. Hlavním městem je Washington DC, kde žije asi 500 tisíc lidí a největší město je New York. Ostatní větší města jsou San Francisco, Seatle, Chicago, Philadelphia, San Diego a Honolulu na Havaji a tak dále.
Hlava státu je prezident Barack Obama, který má výkonnou moc. Údolí Smrti, je nejnižší místo v USA. Největší vrchol je v USA na Aljašce - to je Mount Mc. Kinley, která má asi 6 tisíc metrů. Druhá nejvyšší hory Mt. Whitney v kontinentální USA.
USA hraničí s Mexikem na jihu, Atlantického oceánu na východě, na severu Kanady a Tichého oceánu na západě. Na Hawai je hlavní námořní základna USA Pearl Harbor. Některé státy USA jsou například Texas, Minnesota, Oklahoma, Colorado, Washington, Nevada a tak dále.

Hodnocení: (hodnotilo 22 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info