Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Argentina

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Argentina
 
Titulek: Argentina
Datum vložení: 21.5.2011
Referát vložil: bulvar

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Argentina (Argentinská republika, República Argentina) je stát ležící na jihu Jižní Ameriky s 4984 km dlouhým pobřežím Atlantiku. Na severu hraničí s Bolívií (832 km) a Paraguaie (1880 km), na východě s Brazílií (1224 km) a Uruguayí (579 km) a na západě s Chile (5150 km). Počet obyvatel se blíží 40 milionům. Hlavním městem je Buenos Aires. Většina obyvatel se hlásí ke katolické církvi. Nejznámějším argentinským tancem je pravděpodobně tango. Je to taneční a hudební styl.

Z původního obyvatelstva dnes v Argentině žije pouhý zlomek. 90 % Argentinců je evropského původu, především španělského, německého, francouzského a italského.

Podnebí
V této zemi se můžete pohybovat v téměř všech klimatických pásech. Klimatické podmínky se výrazně liší od podmínek v Evropě. Klima je tu zrádné a proto nepodceňujte svoje schopnosti zejména v horských oblastech třeba při výstupu na jeden z vrcholů.
Klimatické oblasti Argentiny se výrazně rozlišují mezi tropicky horkým severem a subarkticky studenou Ohňovou zemí. Ve střední Argentině vládne subtropické podnebí.


Zajímavá místa: památky UNESCO

Jeskyně rukou
Jeskynní umění, které vzniklo před 10 000 až 1 000 léty. Na zdech jsou zde znázorněna i zvířata, např. Lama guanaco, která je v oblasti stále běžná, stejně jako lovecké výjevy, či geometrické vzory.

Jezuitský komplex v Cordobě
Centrum bývalé jezuitské provincie Paraguay s universitou, kolují, kostelem a sídlem Společenstva Ježíšova, postavené misionáři z Buenos Aires. Nacházejí se zde pozůstatky náboženských a světských staveb.

Los Glacares
Nacional Los Glaciares je národní park v provincii Santa Gruz, v argentinské Patagonii, zahrnující oblast o rozloze 4 459 km2. Patří mezi největší NP v Argentině. Z 30% je pokryt ledem z 47 velkých a mnoho menších ledovců, z nichž 13 odtéká směrem k Atlantiku. Jde celosvětově o největší zaledněné území po Antarktidě a Grónsku, navíc s nízkou nadmořskou výškou. Studené podnebí a oceánský vzduch zde vytváří srážky, které neustále přimrzají na ledovcích a stávají se tak jejich součástí.
Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info