Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Spojené arabské emiráty

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Spojené arabské emiráty
 
Titulek: Spojené arabské emiráty
Datum vložení: 21.5.2011
Referát vložil: bulvar

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Základní údaje: Rozloha- 83 600 km²
Hl. město- Abú Zabí (243 000 ob.)
Úřední jazyk- arabština
Počet obyvatel- 4 300 000 mil.


Pojeďte se s naší cestovní kanceláří podívat do Spojených arabských emirátů. S.a.e. leží na středním východě, na severo-východně Arabského poloostrovu na pobřeží Perského zálivu. Sousedí se státy: Omán, Saúdská Arábie a Katar. Hlavním a nejbohatším městem je Abú Zabí a domluvíte se zde arabštinou. S.a.e. je federace dělící se do sedmi federací Abú Zabí, Dubaj, Šardžá, Adžmán, Fudžajra, Umm al-Kuvajn a Rás al-Chajma. Náboženství je islám. Největší finanční zdroje získávají z ropy a zemního plynu.

Nejnavštěvovanějším místem je město Dubaj. Je to velmi moderní město, ve kterém je nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa, nejluxusnější a nejdražší hotel světa Burj Al Arab, uměle vytvořené ostrůvky znázorňující svět a poloostrov znázorňující palmu (Palm islands) a Sky Dubaj – krytá lyžařská sjezdovka v Dubajské poušti.
Spojené arabské emiráty leží na okraji tropického pásu. Letní teploty dosahují až 40°C, zimní teploty neklesají pod 10°C. Na území S.a.e jsou pouze pouště a polopouště. Živočichů a rostlin je zde velmi málo.
Ve Spojených arabských emirátech ve velkých městech žádné
nebezpečí nehrozí, ale musí se trochu dodržovat tamní náboženství a
být připravený na velké vedro.

Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info