Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Austrálie - Nový Jižní Wales

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Austrálie - Nový Jižní Wales
 
Titulek: Austrálie - Nový Jižní Wales
Datum vložení: 21.5.2011
Referát vložil: bulvar

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Základní údaje: Rozloha- 809 444 km²
Hl. město- Sydney (N.J.Wales), Canberra (Austrálie)
Počet obyvatel- 7 100 000 mil.
Úřední jazyk- angličtina
Měna- 1 australský dolar = 100 centů

Pojeďte se s naší cestovní kanceláří podívat do Nového Jižního Walesu, který leží na jihovýchodní části nejmenšího kontinentu Austrálie. Na severu sousedí s Queenslandem, na západě s Jižní Austrálií, n jihu s Viktorií a na východě je Tichý oceán. Austrálie je federální parlamentní monarchie patřící pod Velkou Británii. Tato část kontinentu je díky nejlepšímu podnebí nejvíce osídlená. Domluvíte se zde anglicky. Jako platidlo vám poslouží australské dolary.

Nejnavštěvovanějším místem této oblasti je určitě velkoměsto Sydney. Je zde velkolepá stavba opery Sydney Opera Hause stojící u zálivu moře, kde je také největší přirozený přístav na světě. Zajímavá je i nejvyšší věž Sydney tower. Hlavní město Canberra je pouze ve stínu Sydney. Hezká oblast je i kolem Velkého předělového pohoří – Australských alp nebo u řek Darling a Murray. Leží tu i nejvyšší hora Austrálie Mt. Kosciusko (2228m.n.m.).
Nový Jižní Wales leží v Subtropickém podnebném pásu. Zimní a letní počasí se pohybuje mezi 10°C-25°C. Jsou zde subtropické lesy a savany. Mezi živočichy se zde nachází mnoho druhů endemitů např.: klokan, medvídek koala, vačice, mravenečník, ptakopysk a ježura.
V oblasti Sydney byle nedavno dlouhodobá velice nebezpečná písečná bouře, která swe z nitrozemí přesunula až k plážím Tasanova moře.
Austrálie leží na opačné polokouli ku České republice. Jsou proto zde úplně jiné podnebné jevy a časové údaje.

Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info