Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Německo

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Německo
 
Titulek: Německo
Datum vložení: 23.2.2012
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
NĚMECKO
Hlavním městem Německa je Berlín. V Německu žije přes 82 milionů obyvatel.
Jejich mateřským jazykem je němčina. Německou měnou je euro, které v roce 2002 nahradilo německou marku. Německo je federální demokratickou parlamentní republikou tvořenou šestnácti spolkovými zeměmi. Německo je členským státem OSN, NATO, G8 a signatářem Kjótského protokolu. Německo je na světové špičce automobilovém, elektronickém, ve strojírenství a v chemickém průmyslu. Na seznamu UNESCO je 3O památek. 1 na seznamu byla katedrála v Cáchách v roce 1978, posledním přírustkem z roku 2008 jsou moderní berlínské stavby. Hlavními geomorfologickými celky Německa jsou od severu k jihu: Severoněmecká nížina, Středoněmecká vysočina, alpské podhůří a velehorské pásmo Německých alp. Německo sousedí s devíti státy: Dánskem, Polskem, Českou Republikou, Rakouskem, Švýcarskem, Francii, Lucemburskem, Belgii a s Nizozemskem. Největší hora Německa je Zugspitze v alpách. Německem tečou řeky: Rýn, Dunaj, Labe, Odra, Wesera a Emže. Německé území je odvodňováno do: Severního moře, Baltského moře a do Černého moře. Nejvýznamnější řekou je Rýn. Největší jezero je Bodamské jezero. Pět nejvýznamnějších měst: Berlín, Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Německu se narodil a také žil Adolf Hitler.


Hodnocení: (hodnotilo 111 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info