Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

POLSKO

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > POLSKO
 
Titulek: POLSKO
Datum vložení: 20.11.2013
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
PLSKO - Polská republika

---------------------------------------
Polsko je sousedem České republiky, Německa, Slovenska, Běloruska, Ukrajiny, Litvy a Ruska. Ze severu má Polsko přístup k Baltskému moři. Polsko pokrývají většinou nížiny a jižní hranice je tvořena horama. Rozloha Polska je 312 680 km2. Počet obyvatel
je 38 459 000.
Hlavní město Polska je Varšava, žije zde 1 655 000 lidí. Nejvyšší horou jsou Rysy, ty měří 2499 metrů. Další velká města jsou Lodž s 852 000 lidmi a Krakov s 784 000 lidmi. Mluví se zde polsky. Používaná měna jsou zlotý. Hlavní náboženství je křesťanství. Od roku 1947 v polsku vládli komunisté.
V roce 1989 se uskutečnily demokratické volby a vyhrála dělnická strana Solidarita.
Pěstují se zde brambory a žito. Úrodná půda na jihu Polska umožňuje pěstovat kukuřici a pšenici. Zde se taky chová skot a ovce.
V lesích na jihu Polska žijí medvědi a vlci. Většina lidí žila spokojeně na venkově a tam taky pracovala. Nyní však většina lidí žije ve velkých městech a pracuje v různých službách např.: školství, zdravotnictví a v těžkém průmyslu.


Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info