Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Lucie Bílá

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Lucie Bílá
 
Osobnost:
Datum vložení: 19.11.2006
Referát vložil: Hana Vránková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Lucie Bílá
Vlastním jmémem Hana Zaňáková se narodila v roce 1966 v Otovicích. Zpívat začala v LŠU. Vyučila se dámskou krejčovou. V osmdesátých letech se zviditelníla písní "Neposlušné tenisky", ale již před tím vystupovala se skupinou ROCK-AUTOMAT a ARAKAIN. V devadesátých letech začala vystupovat v muzikálu BIDNICI a později i v muzikálu DRAKULA. V letech 1992-94 získala oceněni GRAMMY a v letech 1996-98 Zlatého slavíka. Dalšího dostala v roce 2001 a od té doby každý rok vyhrává nejen kategorii ženy, ale i sbírá největší počet hlasů celkem. Vydala 3LP a v roce 1998 napsala knihu "TEĎ UŽ TO VIM". Zahrála si i v několika filmech např. Fontána pre Zuzanu II. Za svůj dosavadní největší úspěch považuje dvě vystoupení na PRAŽSKEM JARU 98. Byla první popová zpěvačka v historii které se toto podařilo. Nyní zpívá v několika muzikálech v divadle Ta Fantastika např. Láska je láska a nebo v poměrně novém "Elixír života".




Hodnocení: (hodnotilo 159 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)



   Referáty na stejné téma:
Lucie Bílá Bílá, Lucie 308 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info