Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

PETRA ČERNOCKÁ ZPĚVAČKA A HEREČKA

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > PETRA ČERNOCKÁ ZPĚVAČKA A HEREČKA
 
Osobnost:
Datum vložení: 29.11.2010
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narodila se 24.11.1949 v Praze. Její starší bratr byl svého času úspěšným zpěvákem bigbítové skupiny Donald. Petra byla přijata na Pražskou konzervatoř a stala se studentkou oboru operní zpěv a klavír. Ještě za dob studií začala zpívat se skupinou Pastýři a natočila svoji první vlastní písničku Ovečka, která se stala populární a vyšla na desce. Ihned po absolvování konzervatoře skončila s vážnou hudbou, v tu dobu již měla angažmá v divadle Semafor, kde už se jednalo o tak zvaně lehký žánr.

V divadle Semafor začínala v souboru Grosmanna a Šimka, o rok později přešla k Suchému a Šlitrovi a poté začala zpívat se skupinou Kardinálové. Zde se seznámila s Janem Vaculíkem, který se na dvanáct let stal jejím manželem. V té době se Petra Černocká stávala stále populárnější a vystupovala jak doma, tak i v zahraničí, především v Polsku, Rusku a Německu. Tehdy jediné vydavatelství Supraphon vydalo postupně asi šedesát singlů a několik LP desek. Byly na nich písničky převzaté z anglických originálů, její vlastní a především úspěšné písničky Zdenka Merty, například Střevíčky v rose a Setkání.

V roce 1971 se stala velice populární píseň Saxana, a to díky filmu Václava Vorlíčka a Miloše Macourka Dívka na koštěti, ve kterém si Petra Černocká zahrála hlavní roli.

S nástupem digitální techniky zpěvačce vyšlo několik cédéček, první s názvem Náklaďák, další pak nesou název například Se mnou si píseň broukej nebo Souhvězdí střelce. Začala spolupracovat s kytaristou Jiřím Pracným a společně vystupují v komorních recitálech.Hodnocení: (hodnotilo 1 čtenář)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info